پخش تراکت یک روش زود بازده می باشد؟

پخش تراکت یک روش زود بازده می باشد؟
09ژوئن

پخش تراکت یک روش زود بازده

پخش تراکت بعنوان یک روش تبلیغاتی زود بازده تلقی میشود،تراکت یک ورق کاغذ کوچک حاوی متن و عکس چاپ شده است که یک رویداد، محصول یا خدمات را تبلیغ می کند.ممکن است از خود بپرسید: چرا از تراکت برای تبلیغات استفاده کنیم؟

چرا از تراکت برای تبلیغات استفاده کنیم؟

تراکت ها برای تبلیغات بسیار موثر در نظر گرفته می شوند زیرا طراحی آنها آسان است، تولید آنها ارزان است و می توان آنها را به روش های زیادی بین مخاطبین توزیع کرد. به عنوان مثال، می توان آنها را به افراد تحویل داد،  یا در مکان های عمومی گذاشت، از طریق پست ارسال کرد، داخل روزنامه ها قرار داد و غیره. هر شغل و حرفه ی برای افزایش بازدهی خود نیاز مبرم به پخش تراکت دارد،تراکت که در اصل برگه ای است که غالبا جنبه ی تبلیغاتی دارد ، چاپ تراکت  بصورت گلاسه معمولا به علت زیبایی و ضخامت و مقاومت بیشتر معمولا بهتر انتخاب می شود، این نوع از تراکت ها با توجه به قیمت بیشتر چون جوابدهی بهتری به تبلیغات دارند معمولا طرفداران و سفارش دهندگان بیشتری دارند، تراکت تحریر معمولا به علت آسیب پذیری و عدم براقیت محبوب نیستند اما می توانند یک تبلیغات کم هزینه تر و به صرفه ای باشند، چرا که این تراکت ها رنگی هستند و طراحی شما را به طور تمام و زیبا نمایش خواهند داد، تراکت کرافت به علت تک رنگ بودن طرفداران کمتری دارند، اما با این وجود دارندگان مشاغل خاص مانند کافه ها و رستوران های خاص می توانند مخاطب این نوع از تراکت به علت شکل نوستالژی که دارد باشند.

اولین و در دسترس ترین نوع تبلیغات

در کل تراکت یا در اصطلاح انگلیسی که به آن فلایر flyer می گویند ، اولین و در دسترس ترین نوع تبلیغات شهر هستند، تراکت ها را معمولا در معابر محل مورد تبلیغ پخش می نمایند تا مخاطبین گذری را به سمت خود بکشانند. ، بنابر این آن را از دسته تبلیغات موفق معمولا می شناسند چرا که در عین بازگشت پول باعث شناساندن فیزیکی برند شما به مخاطب خواهد شد.

نقش طراحی تراکت در تاثیرگذاری آن
نقش طراحی تراکت در تاثیرگذاری آن

نقش طراحی تراکت در تاثیرگذاری آن

نکته مهم در پخش تراکت طراحی آن است  که یکی از اولین گزینه هایی است که در داشتن یک تراکت حرفه ای به ذهن همه مخاطبان می رسد. تراکت ها میتوانند به صورت تراکت رنگی و تراکت سیاه و سفید و تراکت کرافت باشد. تراکت رنگی بیشتر کاربردی مانند تراکت منو فست فود و تراکت رستوران یا تراکت تبلیغاتی مانند مهدهای کودک یا کلینیک های پزشکی و دندانپزشکی و از این قبیل کسب و کارها می باشد . تراکت رنگی به صورت تراکت رنگی تحریر و تراکت رنگی گلاسه قابل چاپ است و نوع گلاسه آن با ظاهری لوکس تر مخصوص کسب و کارهای بزرگتر هستند، تراکت های سیاه سفید بیشتر کاربرد اطلاع رسانی از مکانی خاص یا کسب و کار کوچکی در محلی خاص را دارند مانند لباس فروشی ها و مغازه های کوچک و از این قبیل کسب و کارها.تراکت تبلیغاتی برگه‌ای است که برای جلب توجه مردم به رویدادی خاص و یا تبلیغات یک محصول و یا خدمات استفاده و چاپ می شود. در طراحی تراکت تبلیغاتی معمولاً باید پیام های ساده تبلیغاتی مورد نظر قرار گیرد، که بتوان این پیام را به راحتی انتقال داد.

ضمنا در پخش تراکت تصویر باکیفیت و با رنگبندی جذاب برای ایجاد تمرکز بصری افراد دارای اهمیت است و این را در نظر بگیرید که تصویری که در تراکت قرار می دهید می بایست شرح یک ایده و یا یک خلاقیت باشد و اگر چنین تصویری ندارید که حرفی برای گفتن داشته باشد بهتر است از تصویر در تراکت‌تان استفاده نکنید.

شاید برایتان مفید باشد : پخش تراکت در تهران

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.