چاپ تراکت همانند همه ی کارهای هنری دیگر از ایده خلاقانه شروع می شود . در این مقاله چند ایده جذاب برای طراحی تبلیغات را بررسی می کنیم و با انواع تراکت آشنا می شوید .

ما هر روز تراکت های مختلفی میبینیم ، در ایمیل ، در محل کار ، در مدرسه ، در تابلو اعلانات در محله و در پشت شیشه فروشگاه ها . که البته بعضی از این تراکت ها سر از سطل زباله در می آورند یا در خیابان انداخته می شوند . اما اگر کارشان را به درستی و مجذوب کننده انجام دهند مورد توجه قرار می گیرند .

ممکن است شما صاحب یک کسب و کار باشید و دلتان نمی خواهد تلاش های بازاریابی تان در سطل آشغال پیدا شود ما در اینجا چندین مورد از انواع تراکت را برای شما بیان می کنیم .

تراکت و انواع آن

تراکت تبلیغاتی جذاب
تراکت تبلیغاتی جذاب

 

تا کنون با نمونه های فراوانی از تراکت تبلیغاتی برخورد کرده اید ، چه موقع انتخابات ، چه پشت شیشه ، یا بر روی دیوار  و داخل حیاط منزل .

در واقع تراکت یک نوع ابزار تبلیغاتی است که در سایز و اندازه های مختلف چاپ می شود. یکی از سایزهای پر تیراژ تبلیغاتی معمولا دارای اندازه ای حدود ۱۴.۵×۲۱ سانتیمتر می باشد .

تراکت و انواع آن

تراکت ها دارای انواع بسیار مختلفی هستند که بر اساس نوع کسب وکارها یا اندازه و اهمیت آنها شکل گرفته اند اما می توان انواع رایج و متداول آن را به چند گروه تقسیم کرد که عبارتند از :

 انواع تراکت بر اساس ابعاد و اندازه

تراکت تبلیغاتی جذاب
تراکت تبلیغاتی جذاب

 

تراکت ابعاد cm ( ۷.۴×۱۰.۵) A7. کوچک ترین سایز تراکت است ، در این ابعاد هر چه را می خواهید به مخاطبان بگویید باید به طور خلاصه ، سریع و همچنین مفید باشد چون فضای زیادی برای توضیح وجود ندارد .

تراکت ابعاد cm (۱۰.۵×۱۴.۸)A6 . این سایز به اندازه یک کارت پستال می باشد . این تراکت فضای کمی دارد اما امکان اطلاع رسانی و ارائه پیشنهادات خاص شما را به مشتریان جدید می دهد و معمولا رواج بالایی در چاپ تراکت دارد .

تراکت ابعاد cm  ( ۱۴.۸ ×۲۱)A5 . به اندازه نصب سایز سر برگ است . این ابعاد هم رایج و محبوب است ، شرکت ها و مؤسسات از این مدل خیلی استقبال می کنند برای اینکه فضای بیشتری دارد و پیام کار فرما را بهتر انتقال می دهد . کسی که می خواهد کالای خود را به فروش رساند تراکت با این ابعاد گزینه بسیار خوبی است . همچنین در نمایشگاه های تجاری و کمپین های بازاریابی هم مورد استفاده می باشد .

تراکت ابعاد  cm(۲۱ ×۲۹.۷ )A4 . سر برگها معمولا در همین اندازه چاپ می شوند . این ابعاد برای تراکت هم کاربرد دارد اما چون برای حمل نقل قابلیت ندارد بیشتر از آن برای چسباندن روی دیوار استفاده می شود .

تراکت مربعی cm(۱۴ × ۱۴ یا ۲۱ × ۲۱ ) . این تراکت خاص ترین نوع تراکت است و جزو تراکت های سلیقه ای قرار دارد .

تراکت با کاغذ (۹ . ۹ × ۲۱ ) DL.که معمولا به اندازه یک کارت تبریک است . این ابعاد بیشتر برای تبلیغات در نمایشگاه های تجاری کاربرد دارد .

 

انواع تراکت بر اساس نوع کاغذ 

انواع کاغذ تراکت شامل موراد زیر می شود:

تراکت تبلیغاتی جذاب
تراکت تبلیغاتی جذاب

 

اگر شما خودتان میخواهید تراکت خود را طراحی کنید دقت کنید آنچه در نگاه اول به چشم می آید طرح و رنگ بندی آن است پس اول در این زمینه خوب عمل کنید . مسأله دوم متن و محتوای تراکت است .

اگر می خواهید هزینه کمتری برای اینکار داشته باشید بهتر است از کاغذهای معمولی و کم وزن تری استفاده کنید

انواع تراکت بر اساس چاپ آن

براساس شکل چاپ

چاپ یک رو

چاپ دو رو

بر اساس رنگ چاپ

چاپ تمام رنگی

چاپ یک رنگ

انواع تراکت از نطر کاربرد

تراکت ها از لحاظ کاربرد هم تقسیم بندی می شوند و از آن ها میتوان در مدل های زیر استفاده کرد :

تبلیغات تراکتی موفق باید چند ویژگی داشته باشد که یکی از آن ها این است که تراکت ها باید در جایی پخش شوند که پر رفت و آمد باشد که تهران تراکت با در نظر گرفتن این نکته و به بهترین روش به پخش تراکت می پردازد و به شما کمک می کند تا در کسب و کار تان بیشتر مورد توجه مخاطبان قرار گیرد .

خدمات چاپ روی تراکت

برای اینکه تراکت ها مستقیم به دست مخاطبان میرسد باید در نگاه اول مخاطب را مجذوب کند تا دور انداخته نشود . معمولا چاپ تراکت به دو صورت انجام می شود چاپ افست برای تراکت های کاملا رنگی و چاپ ریسو برای تراکت های تک رنگ کاربرد دارد .

نتیجه گیری

پخش تراکت باید بخشی از بازاریابی اصلی شما تبدیل شود این شیوه یکی از بهترین روش هایی می تواند باشد که کسب و کارتان را با آن تبلیغ کنید و به فروش برسید ولی سعی کنید از تراکتی که خوانا و چشم نواز است استفاده کنید طوری که خواننده به راحتی جذب آن شود مانند کد تخفیف .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.